El.podlahové topení - Loxone Smart Home Praha - Jablotron systémy | EZS Drmota

Přejít na obsah
Elektrické podlahové vytápění
Elektrické podlahové topení

Elektrické topné fólie představují zdravý a komfortní způsob vytápění pro moderní energeticky úsporné domy, dřevostavby i rekonstruované stávající objekty.

Provádíme montáž topných folií NEXWARM a topných rohoží FENIX.

   

Samoregulační technologie PTC (Positive Temperature Coefficient) zajišťuje automatické snižování výkonu při vzrůstající teplotě el. topné fólie a to až o 30%. Povrch podlahy je díky tomu zahříván v celé ploše a teplotní namáhání podlahové konstrukce je rovnoměrné. Podlahové vytápění elektrickými fóliemi HEATMAX PTC je o výkonu 80 W/m.
HEATMAX CLASSIC
HEATMAX CARBON FABRIC
Máte na nás dotaz ohledně elektrického podlahového vytápění?
Zavolejte nám nebo napište
Elektrické topné fólie HEATMAX CLASSIC
Elektrická topná fólie HEATMAX CLASSIC se umisťuje přímo pod nášlapnou vrstvu, využívá se tedy pro přímotopný - neakumulační způsob vytápění. Jako nášlapnou vrstvu lze v tomto případě použít jakoukoliv plovoucí podlahu vhodnou pro podlahové topení, při použití MDF vyrovnávacích desek můžete jako podlahovou krytinu použít vinyl, lino, koberec.

SCHÉMA INSTALACE PODLAHOVÉHO TOPENÍ

PLOVOUCÍ PODLAHA
  1. Podlahová krytina - laminát, vinyl, vícevrstvá dřevěná podlaha
  2. Ochranná PE fólie
  3. Topná fólie HEATMAX CLASSIC
  4. Tepelná izolace
  5. Nosná konstrukce
Nízké náklady na pořízení

Princip elektrického sálavého vytápění je maximálně jednoduchý. Přeměnu elektrické energie na tepelné záření zajišťují elektrické topné fólie umístěné pod nášlapnou vrstvou podlahy nebo pod sádrokartonovým podhledem stropu. Systém je regulován prostorovými termostaty umístěnými v jednotlivých místnostech. Pořizovací náklady systému elektrického sálavého vytápění jsou výrazně nižší než pořizovací ceny ostatních srovnatelných topných systémů. Elektrické sálavé vytápění představuje nejvýhodnější poměr cena/výkon.

Nízké provozní náklady

Při sálavém způsobu vytápění je dosaženo pocitu tepelné pohody při teplotě o 2 až 3oC nižší než při klasickém (konvekčním) způsobu vytápění. Tímto způsobem je možné ušetřit nezanedbatelnou část nákladů na vytápění při zachování stejného tepelného komfortu (1oC = úsporu cca 6% nákladů na vytápění). Úspory provozních nákladů je dosaženo také díky možnosti účinné a velice přesné regulace. Přesnost regulace je hlavním faktorem úspory provozních nákladů na vytápění a vytvoření teplotně stabilního prostředí.

Elektrické topné fólie HEATMAX CARBON FABRIC
Carbon Fabric je unikátní vysoce odolná topná fólie určená pro vytápění podlah s akumulační betonovou nebo anhydritovou vrstvou. Jako nášlapnou vrstvu lze v tomto případě použít jakoukoliv podlahovou krytinu vhodnou pro podlahové  vytápění (dlažba, vinyl, PVC, plovoucí podlaha, koberec).
Základem topné uhlíkové fólie CARBON FABRIC je tkaná osnova s topnou uhlíkovou vrstvou, která zajišťuje fólii HEATMAX CARBON FABRIC jedinečné vlastnosti mezi ostatními výrobky podobného druhu. Tato fólie se vyznačuje zvýšenou mechanickou i teplotní odolností, a proto nachází uplatnění v bytové výstavbě stejně jako v komerčních objektech. Topná fólie HEATMAX CARBON FABRIC je určena i k instalaci do vlhkých prostor (koupelna, záchod atd.).

SCHÉMA INSTALACE PODLAHOVÉHO TOPENÍ S DLAŽBOU

DLAŽBA
  1. keramická dlažba
  2. anhydrit, beton
  3. ochranná PE fólie
  4. topná fólie HEATMAX CARBON FABRIC
  5. tepelná izolace podlahy

Moderní a komfortní
Tepelný komfort je z větší části otázkou efektivního přenosu a distribuce tepla. Z tohoto pohledu představují elektrické sálavé systémy nadstandardní způsob vytápění. Nejvýhodnější je systém s maximálním topným povrchem. Povrchová teplota vytápěné podlahy nebo vytápěného stropu pak může být jen o málo vyšší než je požadovaná teplota prostředí. Velkoplošné sálavé vytápění umožňuje využití elektrických topných fólií s malými výkony. Rychlost ohřevu je nadstandardní, stejně jako rovnoměrné rozložení teploty v prostoru.

Topné rohože a kabely pro přímé vytápění

Topné rohože a kabely jsou umístěny přímo pod dlažbu v tenké vrstvě pružného tmelu. Snadno se instalují a ve spojení s vhodnou regulací zajišťují vysoce ekonomický provoz. Vhodné pro systémy hlavního vytápění, i pro systémy komfortního ohřevu podlahy.

Z hlediska funkčnosti není mezi okruhem a rohoží žádný rozdíl – topná rohož je v podstatě topný kabel přichycený k nosné tkanině. Tyto dva výrobky se liší pouze ve způsobu pokládky. Instalace okruhu je flexibilnější, ale náročnější. Rohož se vyznačuje jednodušší pokládkou a je u ní zajištěno rovnoměrné rozložení výkonu. Rohož je však vhodná spíše pro pravidelné plochy. Přímotopné vytápění je nejrozšířenější způsob aplikace. Používá se jak pro systémy hlavního vytápění, tak i pro systémy komfortního ohřevu podlahy. Topná rohož je umístěna těsně pod nášlapnou vrstvou, obvykle ve flexibilní stěrce nebo samo-nivelačním potěru. Používají se kabely co nejmenších průměrů a s nižším lineárním příkonem, aby byla rozteč smyček malá a podlaha se rovnoměrně prohřívala. Výhodou tohoto systému je snadná instalace a flexibilnější provoz.

Pro přímé vytápění nabízíme topné rohože se samolepícími páskami LDTS a LD, samolepící rohože LSDTS a ultratenké rohože CM. Pro svépomocnou instalaci sadu Comfort Mat s kompletní výbavou pro pokládku podlahového vytápění.
Máte na nás dotaz ohledně topných rohoží a kabelů?
Zavolejte nám nebo napište
REFERENCE - FOTOGALERIE
POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ NA NEZÁVAZNOU OBJEDNÁVKU
EZS Drmota - Tomáš Drmota
Studeněves 53
Tuřany u Slaného
273 79
Česká republika
IČ: 66322529
604 269 596
ezs.drmota@seznam.cz
Návrat na obsah