Datové rozvody - Loxone Smart Home Praha - Jablotron systémy | EZS Drmota

Přejít na obsah
Datové a slaboproudé rozvody
Datové sítě a rozvody

Datové sítě jsou budovány jako jednotná  komunikační základna pro data a hlas (strukturovaná kabeláž).  Svým principem se staví na úroveň všech ostatních inženýrských sítí, tj. elektrického rozvodu, osvětlení, rozvodu vody, plynu, topení atd. Budovy se vybavují kabeláží plošně, přípojná místa jsou i tam, kde se momentálně nevyužívají. Každá místnost je vybavena tolika přípojkami, kolik jich bude možno v budoucnosti maximálně využít z pohledu přípustného počtu pracovníků, osob či instalované techniky v místě připojení. Zachování tohoto principu dává kabeláži potřebnou flexibilitu při rekonfiguracích a změnách.

Systém strukturované kabeláže je založený na centrálním hvězdicovém rozvodu čtyřpárovými datovými kabely individuálně spojující pracovní místa komunikačního systému s centrálním rozvodným uzlem, kde jsou k individuálně zakončeným kabelům operativně připojovány zdroje komunikačních služeb.

Z důvodu potřebné přenosové kapacity jsou páteřní spoje mezi centrálními rozvodnými uzly budovány pomocí optických kabelů. Takováto architektura zaručuje do budoucna maximální využití přenosových kapacit pro datové sítě, a to nejen v komerčním sektoru, ale dnes již i při domovní a bytové výstavbě.

Máte na nás dotaz ohledně datových sítí a rozvodů?
Zavolejte nám nebo napište
POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ NA NEZÁVAZNOU OBJEDNÁVKU
EZS Drmota - Tomáš Drmota
Studeněves 53
Tuřany u Slaného
273 79
Česká republika
IČ: 66322529
604 269 596
ezs.drmota@seznam.cz
Návrat na obsah